Tohle mohlo dopadnout hodně zle! Děsivá nehoda se odehrála v úterý před sedmou večer na Rašínově nábřeží. Od Myslíkovy ulice směrem do Podolí právě projíždělo luxusní černé BMW s registrační značkou, jež naznačuje majitelovu zálibu ve sportu a alkoholu. Jenže během pár vteřin skončilo na protější straně silnice přímo ve výloze kavárny Tančícího domu! 

Jak se celý incident odehrál? „Řidič nedodržel dostatečnou bezpečnou vzdálenost za vozidlem, které měl před sebou. Aby zabránil střetu, strhl řízení vlevo, vjel do jízdní dráhy tramvaje, střetl se s ní a odrazil se do protisměru. Tam narazil do dalšího auta, které stálo na červený signál, a poté narazil do skleněné výplně,“ popsal Blesku policejní mluvčí Jan Daněk. Nehodu zachytila palubní kamera jednoho z aut, které v tutéž dobu před Tančícím domem také stálo na červenou. 

Na záznamu je také vidět chodkyni, která právě procházela po chodníku kolem výlohy kavárny s telefonem v ruce. Černého BMW, které se řítilo přímo na ni, si všimla na poslední chvíli a jen tak tak stihla uskočit! „Po nehodě jsem se přesvědčil, zda jsou všichni v pořádku, a vzápětí kontaktoval tísňovou linku. Žádný z řidičů se nejevil, že by byl pod vlivem alkoholu nebo drog,“ popsal Blesk.cz svědek nehody.

To potvrdil i Daněk. „Zkouška na alkohol i na drogy byla u řidiče negativní. Nehoda byla vyhodnocena jako přestupek, řidič na místě zaplatil pokutu,“ dodal mluvčí.

Video
délka: 00:18.60

Řidič BMW prorazil 26. října 2021 večer výlohu Tančícího domu. čtenář Blesku

Fotogalerie
30 fotografií