Rajniš se narodil v Praze a prožil v ní téměř celý život. V roce 1969 dokončil studium na Fakultě architektury ČVUT v Praze a pokračoval postgraduální studiem na Akademii výtvarného umění. Spolu s Johnem Eislerem a Miroslavem Masákem se od roku 1972 do roku 1975 podílel na projektu a stavbě obchodního domu Máj na Národní třídě. Působil také jako profesor na Vysoké škole uměleckoprůmyslové nebo zastával funkci předsedy Gremiální rady Institutu plánování a rozvoje.

V roce 2016 se Rajniš podílel na projektu vzducholodi Guliver, která je součástí Centra současného umění DOX v Praze. Rovněž je autorem dřevěných rozhledem, mimo jiné rozhledny Doubravka na Černém Mostě, nebo budovy nové poštovny na Sněžce.

Udělení stříbrné medaile hlavního města je spojeno s finančním darem ve výši 100 000 Kč. Magistrát naposledy letos na začátku září udělil bronzovou medaili manželům a sbormistrům Vladislavu a Zdeně Součkovým.

Video
délka: 01:38.01

V Praze 14, nedaleko stanice metra Rajská zahrada, vznikla unikátní rozhledna Doubravka. První rozhledna v Praze po 25 letech. David Zima, David Malík

Fotogalerie
72 fotografií