Od prvního výjezdu očkovacího autobusu na plánovanou trasu hovořila jeho posádka o tématu očkování se stovkami obyvatel pražských městských částí. Své poslání autobus splnil. Díky němu se dařilo potírat dezinformace, které se kolem očkování šíří. Příjemným benefitem je i 1200 osob, které se přímo v autobuse nechaly naočkovat," uvedl pražský primátor.

Šiřil osvětu a potíral dezinformace

Očkovací autobus poprvé vyjel v polovině letních prázdnin. První zastávkou byla zoologická zahrada v Troji. V dalších dnech autobus stavěl na náplavkách u Hořejšího a Rašínova nábřeží, na Olympijském festivalu ve Stromovce, na pražském Výstavišti a na dalších lokacích. Autobus měl za úkol i šíření osvěty o očkování mezi lidmi. Ti se mohli zdravotníků na místě zeptat na relevantní informace k vakcinaci proti nemoci, což mělo podle Hřiba pomáhat vyvracet ve společnosti se šířící dezinformace. Toho podle Hofmana využily stovky osob.

V autobuse, který bezplatně zapůjčil Dopravní podnik hlavního města, očkují zdravotníci ze společnosti MEDICON jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson nebo dvoudávkovou Pfizer/BioNTech. Projekt, do něhož se zapojil Český červený kříž, Městská poliklinika Praha a Zdravotnická záchranná služba hlavního města, zastřešuje příspěvková organizace Metropolitní zdravotnický servis.

Přes 2 miliony dávek

Očkování proti covidu-19 dosud podle údajů z datové platformy Golemio podstoupilo asi 71 procent obyvatel české metropole. Jednu dávku očkování má za sebou 766.770 Pražanů. Kompletní očkování dvoudávkovými vakcínami má za sebou 723.840 osob s trvalým pobytem v Praze. V očkovacích místech v českém hlavním městě zdravotníci lidem podali 2,15 milionu dávek očkovacího séra. Celkem očkování podstoupilo 6,06 milionu Čechů, alespoň první dávkou vakcíny je tak naočkováno 69,87 procenta populace.

Video
délka: 24:32.84

Očkovat malé školáky: Ano, či ne? A kritika za nesmyslná opatření v debatě Blesku Blesk TV a Mall TV

Fotogalerie
18 fotografií