Současná podoba sportovního areálu je zastaralá a neodpovídá standardům moderních sportovišť, a to jak svojí kapacitou, tak zejména úrovní vybavení pro sportovce i jejich fanoušky,“ uvedl radní Vít Šimral (Piráti).

Sportovní areál se nachází na pražském Smíchově v lokalitě Císařka nedaleko Strahovského stadionu. Cílem obnovy je vytvořit sportovní centrum s parametry splňujícími požadavky pro pořádání mezinárodních utkání. „Jedná se o areál, jehož součástí je rugbyové hřiště, tribuna s kapacitou kolem 350 osob, venkovní tělocvična a zázemí klubu s šatnami a sociálním zařízením,“ sdělil radní Jan Chabr (TOP 09).

Kdy přesně rekonstrukce začne, není v tuto chvíli jasné. Stejně tak konečná cena oprav bude záviset například na vývoji cen na stavebním trhu nebo na výsledku výběrového řízení na stavební firmu.

Radní v minulém týdnu schválili stavbu a rozvoj dalších sportovišť. V plaveckém areálu Šutka v Praze 8 vznikne venkovní areál s novým bazénem a odpočinkovou zónou. U gymnázia Přípotoční v Praze 10 bude nová sportovní hala. Magistrát si nyní na obě stavby nechá vypracovat projekt. První stavba vyjde předběžně na 250 milionů korun a druhá na 450 milionů korun. Projekty město zařadí do svého rozpočtu na příští rok.

Video
délka: 01:30.16

To byla jízda! Haka ragbistů z Nového Zélandu duněla Prahou iSport TV

Fotogalerie
6 fotografií