Projekt bude podle náměstka zahrnovat přeložku kolejí, rozšíření ulice a zapracování dalších plánovaných investic, jako je třída, která má propojit novou čtvrť plánovanou v Nákladovém nádraží Žižkov s Jarovem. V nové zástavbě v areálu bývalého nádraží má podle studie městského Institutu plánování a rozvoje žít až 15 000 lidí.

Frekventovaná ulice Jana Želivského musí mít výjimku z hlukových limitů, rekonstrukce by proto měla snížit i produkovaný hluk. Tomu má podle Scheinherra napomoci přeložka tramvaje dál od zástavby. „Koncepční studie, na jejímž podkladě bude vznikat projektová dokumentace, byla odsouhlasena hygienickou stanicí,“ řekl náměstek. Dlouhodobé prodlužování hlukové výjimky v ulici v minulosti kritizovali zástupci Prahy 3.

Proměna čeká také Basilejské náměstí, které fakticky funguje jako kruhový objezd spojující ulice Jana Želivského a Malešická. Mělo by se změnit v klasickou čtyřramennou křižovatku řízenou semafory, která bude doplněná o veřejná prostranství. Úpravy podle dřívějších informací na základě dohody s hlavním městem provede firma Central Group, která areálu Nákladového nádraží Žižkov plánuje stavět byty.

Fotogalerie
7 fotografií