Stačil okamžik a pero za více než 100 tisíc skončilo v hlubinách Vltavy! Muž měl cennost zavěšenou na tričku, při práci na lodi mu nedopatřením sklouzla do řeky. Zoufalý tak ve Smíchovském přístavu v Praze oslovil strážníky s prosbou o pomoc. „Svoji žádost zdůvodnil tím, že pořizovací cena se pohybuje něco přes 100 tisíc korun a že se jedná o limitovanou edici inspirovanou vězeňskou uniformou Jeana Valjeana, ale především to byl dárek, což pro majitele zvyšovalo jeho hodnotu,“ popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Strážníci-potápěči se hned dali do práce. „Hledat tak malou věc ve velké vrstvě bahna nebylo úplně snadné, ale po necelé hodince si vděčný majitel pero od strážníků převzal,“ dodala mluvčí.

Pero vyrobila firma Montblanc, jedná se o limitovanou edici inspirovanou hlavní postavou románu Bídníci francouzského romantického spisovatele Victora Huga. „Tělo pera je zdobeno gotickými oblouky pařížské katedrály Notre-Dame, která je připomínána i rozetovým oknem na víčku pera. Průsvitný rudý lak je inspirován vězeňskou uniformou Jeana Valjeana. Valjean při svém propuštění dostal pas ve žluté barvě, jenž je znázorněn na konci těla pera v podobě žlutého laku. Klip pera je inspirován srdci zvonů Notre-Dame. Hrot je vyroben z 18karátového zlata (Au750) ve dvou odstínech a doplněn rytinou chrliče,“ stojí v popisu k produktu, který je na internetu k sehnání za 107 tisíc.

Fotogalerie
3 fotografie