Jarolímkovi spoluobžalovaní - někdejší ekonomický šéf pražské hygieny Radim Bureš a tamní bývalý ředitel odboru ekonomicko-provozních činností Zdeněk Vališ – se zatím verdiktu nedočkali. Soudce sdělil, že jejich trestní řízení vyloučil k samostatnému projednání.

Nahrávky

Obžaloba tvrdí, že trojice vydírala staršího kolegu, pod kterého spadala kontrola restaurací. Muži po něm údajně chtěli, aby jim pravidelně odevzdával finanční příspěvky, a doporučili mu, aby si tyto peníze bral od majitelů kontrolovaných podniků. Zaměstnanec na korupci nepřistoupil a mužům postupně ze svého údajně odevzdal 95 000 korun. U soudu uvedl, že se bál, že jinak přijde o práci. Trojici si ale ve spolupráci s Nadačním fondem proti korupci nahrával, a právě tyto záznamy tvoří stěžejní důkaz.

Muži vinu odmítají a zpochybňují věrohodnost klíčového svědka. Mimo jiné uvedli, že jeho cílem bylo ovládnutí instituce odstraněním jejího ředitele. Bureš dříve vedl právní a legislativní odbor Národního bezpečnostního úřadu a za prezidenta Václava Klause řídil bezpečnostní odbor prezidentské kanceláře. Později působil jako bezpečnostní ředitel na ministerstvu zdravotnictví. Na témže ministerstvu pracoval i Vališ.

Fotogalerie
4 fotografie