Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. „Začne hned po volbách sněmovních,“ řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici. 

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. „Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny,“ uvedl.

TOP 09 má podle Pospíšila řadu úspěšných komunálních politiků, kteří na radnicích odvádí skvělou práci. „Jsem přesvědčený, že i právě díky nim naše současné pozice nejenom obhájíme, ale dokonce posílíme,“ uvedl k plánům pro komunální volby.

V hlasování získal Pospíšil podporu 75 z 97 přítomných delegátů. Pozici místopředsedy TOP 09 Praha obhájil i předseda zastupitelského klubu TOP 09 Praha 10 Tomáš Pek s 87 z 97 hlasů. Dalším místopředsedou se znovu stal místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš s 80 hlasy z 97 a místostarosta Prahy 4 Michal Hroza, který od delegátů získal 74 hlasů.

Delegáti sněmu zvolili ještě dalších devět členů předsednictva a 15 členů krajského výboru. Nominovali také 23 delegátů na celostátní sněm, který se bude konat na podzim.

Video
Video se připravuje ...

Blesk tlapky v boji proti množitelce Faltysové. Hledáme další podvedené. Napište nám. Kateřina Lang

Fotogalerie
16 fotografií