S Jirkou jsme se vzali. Před pár dny v katolickém Španělsku, kde možnost stejnopohlavních sňatků existuje již řadu let. Zrovna jako v mnoha jiných západních zemích. Máme to štěstí, že naše rodinné vazby nám to ve Španělsku umožňují,“ napsal Hlubuček na Facebook a přidal fotografii ze svatebního dne, na níž je zvěčněn se svým partnerem Jirkou, oba v oblecích a s motýlky.

Pro Blesk pak uvedl, že svatba proběhla v sobotu 24. dubna ve městě Marbella na jihu Španělska. Tam jsou sňatky stejnopohlavních párů legální už od roku 2005. S parnerem spolu žijí už 17 let. „Nemohli jsme se dočkat schválení manželství pro všechny v České republice. Vedla nás k tomu nejenom láska, ale i jistoty, které takový vztah partnerům vzájemně poskytuje,“ vysvětlil Hlubuček, proč se rozhodli do toho „praštit“. 

S oznámením přispěchal právě v den, kdy se poslanci vrátili k úvodní debatě o navrhovaném uzákonění manželství pro homosexuální páry. „Spoustě lidí by tento návrh umožnil například nabývat společné jmění, dědit po sobě, mít nárok na vdovecký důchod, mít zákonný den volna v den svatby, vzít se na jakékoliv radnici v republice, přiosvojit si dítě partnera a mnohé další. Prostě věci, které jsou pro heterosexuální páry zcela normální,“ nechal se slyšet náměstek s tím, že si přeje, aby všichni měli stejná práva a povinnosti.

Fotogalerie
10 fotografií