Hasiči vyjížděli ve čtvrtek před osmou ráno do pražského Hloubětína. „U požáru menšího skladu v ulici Poděbradská zasahují profesionální i dobrovolní hasiči. Z areálu vychází černý kouř, nasazujeme jeden vodní proud a zasahujeme v dýchací technice,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

Požár se hasičům podařilo brzy zlikvidovat. „Požár je lokalizován, dohašujeme a odvětráváme prostor skladu, kde byla uskladněna elektronika,“ informoval mluvčí krátce po osmé. Zplodiny hoření elektroniku poškodily, hlavně televizory. „Příčina požáru je předmětem dalšího šetření, škoda se vyšplhla na pět milionů korun,“ dodal Kavka.

Hořel i stoh

Jen zhruba o půl hodiny později jeli hasiči také do pražských Řeporyjí, kde v ulici Na Požáru začalo hořet několik balíků slámy. „Plameny zlikvidovali dobrovolní hasiči spolu s profesionální jednotkou ze smíchovské stanice několika proudy vody,“ řekl Kavka. „Dohašování pak probíhalo i pomocí nakladače místního zemědělce do 8:44 hodin. Dle majitele škoda požárem nevznikla, příčinu zjišťuje hasičský vyšetřovatel,“ upřesnil.

Fotogalerie
7 fotografií