Restaurace jsou sice kvůli pandemii covid-19 zavřené, ale výdejní okénka zákazníky stále obsluhují. Podle redaktora Blesk.cz však místo odchodu domů, se lidé dnes zdržovali venku, jedli, pili kafe a někteří si pochutnávali i na svařáku. Tím porušovali vládní zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Navíc se venku lidé také hojně shlukovali.

Snědené jídlo a pití pak skončilo v odpadkových koších nebo na zemi. Podle mluvčího Pražských služeb Radima Mana má určení frekvence vynášení odpadků z košů na svědomí Technická správa komunikací hlavního města. „Musel byste mi jmenovat konkrétní koš, abych vám řekl, jak často se vynáší,“ reagoval mluvčí na dotaz redaktora, zda kapacity stačí. Co se týče nárazového úklidu, musela by tuto službu opět objednat TSK. 

Kolem páté hodiny odpoledne vyrazili pražští strážníci k  sousouší na Václavském náměstí, kde se shlukovalo přibližně padesát lidí bez roušek. „S hlídkami strážníků přítomní odmítali spolupracovat, na místo proto byla přivolaná Policie ČR, které strážníci asistovali při rozpouštění shromaždění,“ řekla pro Blesk.cz mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Na místě jsme zaznamenali 13 lidí, kteří neměli roušky a nedodržovali rozestupy. Jejich porušení vládních nářízení kvůli koronaviru bude řešit správní orgán,“ uvedla Violeta Siřišťová, pražská policejní mluvčí. Shluk lidí sám opustil místo.

Fotogalerie
6 fotografií