Opravy měly být hotové do konce července, ale v ulici se současně s opravami staví i nový developerský projekt a právě díky lešení při stavbě tohoto nového domu zabránilo včasnému položení finální pokládky chodníkových obrub. To ale není jediná komplikace, podle mluvčí TSK Barbory Liškové bylo na druhé straně ulice nutné přeložit kabely vedené pod povrchem.

Tichý asfalt

Rekonstrukce Malešické ulice začala už letos v únoru. Silnice vede hustou zástavbou bytových domů, a tak bylo rozhodnuto, že bude povrch ulice speciálně upraven a položí se na ní takzvaný tichý asfalt, který napomůže snížit hluk na velmi frekventované Malešické ulici. Hluková zátěž je tu dlouhodobě nadlimitní „Položením takzvaného tichého asfaltu a vyrovnáním kanálů předpokládáme snížení hlučnosti v okolí této komunikace o tři až pět decibelů,“ uvedla Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK.

Místní už jen kroutí hlavami

Uzavírka komplikuje život nejen místním, ale především řidičům, kteří zmiňovanou oblastí chtějí projet. Na Žižkově v tu samou chvíli jsou teď uzavřené už 3 ulice. Kromě Malešické je to ulice Jana Želivského, do které Malešická přímo ústí a Koněvova ulice.

Já chápu, že to musí udělat, ale asi by to měli teda lépe rozplánovat. Kolikrát jdu okolo a buď tu nepracuje vůbec nikdo nebo jen pár dělníků. To samé na Jana Želivského, kde se ta oprava spustila opravdu nějak narychlo. Bydlím za rohem v Ambrožově, která nyní slouží jako objízdná trasa a kde jsou navíc místo asfaltu kostky. Dovedete si asi představit, jaký hluk ta auta nadělají, když nám jich tu denně projedou tisíce,“ popisuje svoji zkušenost paní Monika.

„Říkají, že nám tu položí tichý asfalt, ale moje kamarádka, která bydlí přímo v ulici Jana Želivského, říká, že největší hluk stejně nadělají tramvaje a řidiči se silnými auty, kteří nedodržují předepsanou rychlost,“ dodává.

„Praha je celá rozkopaná, ale je pravda, že jet ve špičce sem do těch míst (ulice Jana Želivského, pozn. red.) je fakt o nervy. Já nechápu, že se nepoučili z minulých let, kdy zavřeli Husitskou a doprava totálně zkolabovala. Smáli jsme se Krnáčový, že to nedokáže magistrát zkoordinovat, ale zdá se, že pirát (primátor Hřib, pozn red.) je na to také krátký,“ řekl Blesku pěkně od plic taxikář Roman.

S koncem prázdnin uzavírky skončí

Malešická bude do konce srpna opravená, alespoň podle TSK nic nenasvědčuje tomu, že by se uzavírka měla dále prodlužovat. Uzavírka Želivského by také měla k poslednímu srpnu skončit, do října pak bude pokračovat uzavírka Koněvovy.

Fotogalerie
22 fotografií