Institut vznikal s předem stanovenými záměry. Podle radního pro oblast školství a podnikání Víta Šimrala (Piráti) se má zaměřit především na zkvalitnění vzdělání, životního prostředí ve městě a sociální podnikání. Projekty by přitom měl uskutečňovat z financí pocházejících z evropského operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, což by ročně mělo být v řádech stamilionů. „Jedním z mých cílů ale samozřejmě bude hledání finančních prostředků i jinde, abychom mohli projekty realizovat v propojení se soukromou či vědeckou sférou,“ uvedl pro Blesk.cz Kartous.
Co se chystá?
„Spektrum, čemu se může PII věnovat, je skutečně široké. Můžeme hovořit o inovacích v oblasti vzdělávání, urbanistiky či životního prostředí,“ sdělil dále Kartous. „Důležité bude hledět na to, co je možné a realizovatelné. Proto bych se rád zaměřil na konkrétní projekty, které například už jinde zdárně proběhly.“ Podle čeho ale Pražané poznají konkrétní výsledek činnosti institutu?
„Další dvojí metr pirátora!“ Hřib se pustil do Nachera kvůli fotbalu, sám se nechal pozvat na koncert,…

12 odvážných
Bohumil Kartous vzešel z výběrového řízení, jehož se zúčastnilo celkem 12 uchazečů. Z těch vybírala komise složená z koaličních i opozičních zastupitelů hlavního města. Za své profesní zaměření považuje právě oblast vzdělávací politiky.