Vybraná firma pro hlavní město připraví veškerou dokumentaci a vykoná inženýrskou činnost, které jsou nutné pro vydání stavebního povolení. Zároveň dokument připraví tak, aby podle něj mohl magistrát vypsat tendr na firmu, která provede samotné stavební práce. Při nich společnost v budoucnu zajistí autorský dozor.

Snadný přestup

Na Rajské zahradě má vzniknout nový dopravní přestupní uzel. „Výběrem projektanta lávky na Rajské zahradě jsme udělali důležitý krok k nové železniční zastávce, která bude mít na příjezdu a odjezdu z Prahy přímý a snadný přestup na metro,“ uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Na Rajské zahradě staví rovněž autobusy MHD a vedení města mluvilo v uplynulých měsících i o možnosti prodloužit tramvajovou trať z Lehovce Chlumeckou ulicí.

Kromě proměny na Rajské zahradě čeká Prahu 14 rovněž rekonstrukce terminálu u stanice metra Černý most. Pražští radní letos v dubnu schválili přípravu studie rekonstrukce. Cílem je nahradit zastaralé konstrukce, které jsou ve špatném stavu. Zlepšit se má také propojení mezi metrem a autobusy a terminál bude připraven na případné přivedení tramvajové tratě.