Modernizace trati na Karlově náměstí se uskuteční postupně. V první víkend od 25. do 26. dubna DPP vymění kolejovou konstrukci na náměstí od Spálené ulice. Následně o prodlouženém víkendu 1. až 3. května vymění dvě konstrukce najednou, a to na Karlově náměstí od Ječné ulice a na Tylově náměstí. Druhý prodloužený víkend od 8. do 10. května dokončí opravy na Karlově náměstí v křižovatce na Moráni, informovala mluvčí Dopravního podniku Aneta Řehková.

Pryč s rámusem

Opravu na Moráni měl podnik původně naplánovánu na léto. Přesunout se ji DPP a Praha rozhodly poté, co kvůli opatřením proti koronaviru ubylo v MHD až 80 procent cestujících a o třetinu klesla automobilová doprava. "Mimo letní prázdniny bychom ji provést nemohli, teď si to ale můžeme dovolit a urychlení opravy ocení především místní, protože zde nebudou tramvaje ještě další rok vydávat zbytečný rámus kvůli polámaným kolejovým obloukům," uvedl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Provoz tramvají bude v úseku Myslíkova, Karlovo náměstí, Moráň a Albertov přerušen od pátku 24. dubna od 20:00 do pondělí 27. dubna do asi 00:30. Jednotlivé tramvajové linky pojedou po objízdných trasách.