20. únor 2020
Svátek slaví Oldřich, zítra Lenka

Dostaví se Šutka a konečně se opraví terasa na Budějovické. Jaké další novinky chystá Praha?

/
 • Co čeká Aqvapark Šutka nebo Budějovickou?
  29. ledna 2020 ● 16:43

  Ve středu dopoledne radní pro majetek Jan Chabr (Spojené síly pro Prahu) představil novinářům nejbližší kroky u témat, která Pražany nejvíce pálí. Hovořil především o městském mobiliáři, terase u DBK na Budějovické, dostavění volnočasového areálu na Šutce nebo o výkupu a prodejích městských pozemků.

 • 1.

  Terasa na Budějovické

  V červnu zahájí magistrát opravu terasy u DBK, hotovo by mělo být do konce roku 2020.
  V červnu zahájí magistrát opravu terasy u DBK, hotovo by mělo být do konce roku 2020.
  Autor: Daniel Vitouš

  Terasa u DBK byla postavená v roce 1977 a od té doby na ni nikdo ani nešáhnul. V lednu 2018 Praha rozhodla kvůli havarijnímu stavu terasu uzavřít a od té doby se řeší rekonstrukce. Největším problémem jsou majetkové vztahy. Magistrátu patří jen část terasy, dalšími vlastníky je DBK, Dopravní podnik, Česká spořitelna a provozovatel stánku pod terasou. Už před časem jednotlivé strany dospěly ke konsensu, který zajistí normální způsob údržby, správy a oprav celé terasy. „Tento týden dojde k udělení stavebního povolení a v únoru zahájíme výběrové řízení na zhotovitele stavby. Začít stavět by se mělo v červnu,“ řekl Jan Chabr v pondělí novinářům. Oprava bude stát zhruba 40 milionu korun a hotovo by mělo být do konce roku 2020.

 • 2.

  Městský mobiliář

  U primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se na několik týdnů zdržel dopis, který řeší spor o přístřešky na zastávkách MHD.
  U primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se na několik týdnů zdržel dopis, který řeší spor o přístřešky na zastávkách MHD.
  Autor: Blesk:Michal Protivanský

  Mobiliář provozuje v Praze od roku 1994 společnost JCDecaux. Smlouvu s hlavním městem má do 30. června příštího roku. Zástupci firmy uvedli, že pokud Praha smlouvu neprodlouží, začne s demontáží zastávek už letos v létě. To je podle Chabra v rozporu s kontraktem. „Smlouva mluví naprosto jednoznačně. Pokud by firma začala přístřešky odstraňovat, požádá město soud o předběžné opatření, které by jí v tom zabránilo,“ dodal. Zásadní chyba v celé smlouvě je, že se zde vůbec nepočítá s přechodným obdobím, tzn. obdobím, kdy by JCDeaux přístřešky odstraňovala a magistrát zároveň instaloval nové.  Radní ale zároveň potvrdil, že se občané rozhodně nemusí bát, že by na zastávkách mokli. „Při nejhorším může Dopravní podnik (DPP) použít tzv. mobilní přístřešky, které nejsou nákladné a lze je umístit relativně rychle.“

  O tom, jaký bude další postup, budou radní rozhodovat v pondělí. „Já jsem příznivcem toho, abychom pokračovali v koncesním řízení,“ řekl Chabr. S ohledem na postoj koaličních partnerů se však podle něj dá očekávat, že město zvolí vlastní nákup přístřešků. Termíny podle něj magistrát může stihnout. „Asi nebudeme mít všech 900 přístřešků 1. července někde na skladě, ale bude tam nějaký harmonogram postupného nahrazování,“ prozradil.

 • 3.

  Aquapark Šutka

  Aquacentrum Šutka
  Aquacentrum Šutka
  Autor: Facebook: Aquacentrum Šutka

  Praha se chystá dostavět areál aqvaparku Šutka. Stavba areálu začala v roce 1987, zprovozněn byl v roce 2012, ikdyž termín dokončení byl původně stanoven na rok 1994. Kvůli nedostatku peněz a restituci pozemků byly ale práce několikrát zastaveny. Na Šutce nyní funguje v podstatě pouze bazén. „Šetřilo se a spěchalo se, aby to bylo otevřené co nejdříve a zapomněla se dodělat i volnočasová část. Dnes se k tomu dokončuje projektová dokumentace, která by měla být hotová v průběhu několika týdnů," řekl Chabr.

  V areálu by měly podle radního vzniknout mimo jiné tělocvična či sportovní sál, plánován je i vznik wellness centra. Nad prodejnou by měla být rovněž restaurace. Celkové náklady jsou odhadovány na 75 milionů korun. „Objem investic bude záležet, jestli Praha bude financovat i vybavení restaurace či nikoli. My se snažíme najít cestu, aby větší část platil budoucí nájemce nebo provozovatel,“ řekl Chabr.

  Vedení města musí ještě rozhodnout o tom, zda v budoucnu pronajme celý areál jednomu, či více správcům a provozovatelům

 • 4.

  Nemovitosti ve správě Magistrátu

  Nebytový prostor na Malém Náměstí nabízený k pronájmu
  Nebytový prostor na Malém Náměstí nabízený k pronájmu
  Autor: MHMP

  Hlavní město zatím hodnotilo jen nemovitosti, které jsou ve správě majetkového odboru. Celkově je to asi 600 budov, z nichž je podle radního Chabra 38 v bezvadném stavu, 427 v uspokojivém, v neuspokojivém 99 a v kritickém 24. Nejhůře je na tom Strahovský stadion a Desfourský palác na Florenci. „Strahovský stadion potřebuje několikamiliardovou investici. Teď děláme spíše udržovací práce, aby ten objekt nespadl,“ řekl Chabr.

  Lepší vyhlídky má zmiňovaný Desfourský palác. „Objekt se začíná opravovat a bude ho v budoucnu užívat Muzeum hlavního města. Nyní se podle dokončuje projekt kompletní opravy,“ upřesnil radní. I když v současné době město nemovitosti a pozemky spíše nakupuje, některé chce přeci jen prodat. Zejména pak budovy, které jsou mimo Prahu. „Máme nějaké stodoly nebo část průmyslového areálu, který je nyní úplně prázdný a v současné chvíli nemáme pro takové budovy využití,“ řekl. Město nyní také vypsalo výběrová řízení na pronájem lukrativních prostor v centru města, například na Václavském náměstí v Rytířské, Karlově nebo Karmelitské ulici.

  Fotogalerie
  19 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

pm.almahgo...@...: Sex randění! Zdarma místo. Tisíce krásných dívek! pojďte a připojte se http­://top­girls­.x251­.best

(18. 02. 2020 11:15)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy