„Podpis smlouvy s investorem čekáme do konce října,” citoval server mluvčího DPP Daniela Šabíka. Společnost Nové Holešovice Development tvoří Karlín Group a Ungelt Group. Podnik bude mít formu akciové společnosti se základním kapitálem deset milionů korun. „Postavení DPP bude u všech kvalifikovaných rozhodnutí rovnocenné investorovi,” řekl dále mluvčí. V tříčlenném představenstvu bude mít dva zástupce soukromý investor a jednoho DPP, v dozorčí radě bude poměr obrácený.

DPP si od plánu slibuje úspory při opravách stanice a získání nových finančních zdrojů například z pronájmu kanceláří nebo obytných prostor, které chce společný podnik stavět na území mezi ulicemi Argentinská, Vrbenského, Partyzánská a řekou Vltavou. Možností je i stavba nových vestibulů stanice metra. Celkově se bude stavět na desítkách tisíc metrů čtverečních, tři parcely o rozloze téměř 8000 metrů čtverečních společnému podniku prodá sám DPP.

Spolupráci se soukromníkem při rozvoji stanic DPP zvažuje i v případě plánované nové linky metra D. Zástupci města a podniku v minulosti uvedli, že soukromník může v podobných případech nabídnout know-how a kapitál. Velký společný podnik ohledně metra D plánovala minulá politický reprezentace, na základě tendru mělo partnerství vzniknout se skupinou Penta. Současná koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) plán pozastavila, o dalším postupu zatím nerozhodla.