U budovy radnice v Nuslích se právě realizuje rekonstrukce vodovodu, kanalizace a plynovodu. Ulice Táborská proto funguje v omezeném režimu, který však zatím příliš neovlivňuje dopravní situaci. To se ale během nadcházejících dnů změní.

V průběhu letních prázdnin se totiž omezí průjezd Táborskou na 1 plus 1 jízdní pruh, přičemž jeden z nich povede po tramvajovém pásu. To mimo jiné zapříčiní také prostoje u obsluhy městské hromadné dopravy.

„Událost může ohrozit rychlost průjezdu tramvají. Na druhou stranu jsou to letní měsíce, kdy je letní jízdní řád. Z hlediska autobusů se omezení týká linky číslo 193, která slouží primárně pro místní obsluhu. Objíždí všechna zdravotnická zařízení a obchody v Praze 4. Domníváme se, že mírné zdržení, které asi nastane, by nemělo ani v tomto případě nic zásadně ohrozit,“ sdělil Blesku místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík.

Je potřeba to udělat naráz

Rozšíření omezení je podle místostarosty naplánované se zavřením školních tříd. Oficiálně má vstoupit v platnost až 8. července, ale už předtím začnou dělníci hloubit díru. Nepřístupné budou pro řidiče ulice Petra Rezka a Lounských. „Vzhledem k napjatému harmonogramu bohužel místo nejde uzavírat například jen na několik hodin denně. Rádi bychom, aby se vše stihlo do konce srpna, což by jinak dělníci nestihli,“ vysvětlil Zdeněk Kovářík.

Video
délka: 02:58

Místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík k letnímu omezení v Táborské ulici. Daniel Vitouš

Dopravní změny se kvůli probíhajícím pracím podle radnice Prahy 4 promítnou do širšího okolí, a to od ulice Na Strži až po magistrálu. Lidé přijíždějící autem do hlavního města se při cestě do Nuslí od ulice Na Strži budou muset vydat do ulice Na Pankráci, na kýžené místo se pak dostanou přes náměstí Hrdinů po tramvajových kolejích. V opačném směru pak bude potřeba sjíždět už u Kongresového centra. Veškerá omezení budou v lokalitě řádně vyznačena.

„Průjezdy budou přes léto poměrně komplikované, prosíme řidiče, aby pokud možno situaci nekomplikovali a vjížděli pouze tehdy, pokud nezbytně nutně potřebují. Samozřejmě místní občané to budou muset ještě chvíli s námi vydržet,“ dodal Kovářík.

Celková rekonstrukce této části Táborské ulice by měla být hotova během jara příštího roku. V návaznosti pak přijde rekonstrukce tramvajových kolejí.

Fotogalerie
12 fotografií