Tramvaje nepojedou v úseku od zastávky Otakarova ke Koh-i-nooru. V trase z Otakarovy k Bohemians a Koh-i-nooru bude v denním provozu zavedena náhradní autobusová doprava X7. V nočním provozu pak pojede náhradní autobusová doprava X95.

Oprava zasáhne i do automobilového provozu. Od 11. do 17. května budou částečně uzavřeny Vršovická a Otakarova ulice v úseku Na Zámecké – Perucká. „Obousměrný automobilový provoz bude zachován,“ uvedl Hofman.

Od 18. do 22. května bude uzavřen jízdní pás ve Vršovické a Otakarově v úseku Perucká – Na Zámecké, a to ve směru do centra. Auta pojedou po objízdné trase. Ve stejném úseku bude od 23. do 27. května uzavřen jízdní pás na přejezdu tramvajových kolejí u supermarketu ve směru z centra. Provoz bude veden po objízdné trase. Objížďka povede Peruckou ulicí.

„V další etapě prací, v termínu od 31. května do 31. prosince 2019, budou komunikace Vršovická a Otakarova pod železničním mostem částečně uzavřeny, obousměrný automobilový provoz bude zachován,“ dodal Vít Hofman.