Kolem šesté hodiny večer vyráželi dvě jednotky hasičů k velkému požáru na Žižkově. V jednom z bytů v Lucemburské ulici se začal šířit oheň. Hasiči museli podle Twitteru evakuovat deset osob. Na místě bohužel nalezli jednu mrtvou osobu a další tři lidé jsou zranění.

„Nalezená žena byla asi čtyřicet let stará a záchranáři ji nedokázali pomoci,“ řekla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Zranění utrpěli dva muži a malé dítě. Muž ve věku čtyřiceti let skončil s popáleninami obličeji a zad, dvaašedesátiletý s popáleninami hlavy a ruky. Oba odvezli na popáleninové oddělení vinohradské nemocnice. Dívka ve věku dva a půl roku utrpěla lehké zranění, preventivně však byla také odvezena na vyšetření do nemocnice. Policisté budou příčiny vzniku požáru vyšetřovat.

Takto to vypadalo na Žižkově:

Video
délka: 00:33.85

Na Žižkově hořelo. Hasiči nalezli na místě jednu mrtvou osobu. David Malík

Na Černém Mostě v ulici Doležalova zasahovaly dvě jednotky zhruba před šestou hodinou k večeru. Příčinou vzniku požáru byl podle twitteru pražských hasičů hořící stromeček. Kouř se z něj rozšířil do chodby a hasiči museli evakuovat 14 osob a 4 zvířata. 

Fotogalerie
19 fotografií