Rozlévání polévky by mi chybělo, zúčastňuju se této akce každý rok. Starosta Pavel Čizinský byl vstřícný k projevení mého zájmu,“ řekl Babiš, který převzal od Čižinského bílou zástěru i kuchařskou čepici.

Mezi oběma politiky nepanovaly na Štědrý den žádné negativní emoce: „Přeju hezké svátky vám, vaší rodině i lidem, kteří vás volí,“ popřál premiérovi starosta Prahy 1. Přítomnost Babiše na Staroměstském náměstí však mezi některými lidmi rozpoutala politické diskuse.

Rekordní rok

Kromě kaprů, kteří letos pocházejí z českých chovů, kuchaři do polévky zpracovali 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů cibule, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 litrů smetany. Kromě koňaku, který dodal polévce originální chuť, ji kuchaři zakápli ještě karamelem a dozdobili krutony osmaženými na másle.

Letos jsme připravili rekordní množství rybí vánoční polévky, jsou to čtyři tisíce porcí. Polovinu z nich rozdával pražský primátor Zdeněk Hřib 23. prosince. V neděli se rozdával také tradiční kuba a bylo ho tisíc porcí,“ uvedla mluvčí pořadatelů Hana Tietze.

Na polévku letos kuchaři použili 1500 kilogramů surovin. Tradiční vánoční pokrm vaří tým kuchařů společnosti Taiko již několik let podle originálního receptu. Program na Staroměstském náměstí dnes pokračuje od 21:00 Českou mší vánoční Hej, mistře Jakuba Jana Ryby. 

Fotogalerie
4 fotografie