Ozdoby, vůně trdelníků a strom s umělým betlémem! To vše můžete spatřit na náměstí Míru. Od včerejška tu totiž probíhají vánoční trhy. „Na Vinohradech je otevíráme vždy 20. listopadu. Je to taková tradice už od roku 1998,“ vysvětlil Blesku pořadatel Martin Valovič, který brzy otevře i trhy na Tylově náměstí a náměstí Republiky.

Nová lákadla

Trhy od minulého roku nepodražily. „Ceny jsme ponechali. Přibyly ale nové výrobky,“ potvrdil Valovič. Nechybí tu tak tradiční pochutiny jako trdelník nebo klobása, z nápojů zase svařené víno či punč. Speciální nabídkou je levandulový Švihák, který je na trzích velmi oblíbený. Jde o šumivé víno s levandulovým likérem. Otevřeno tady bude denně od 10 do 19 hodin až do Štědrého večera.

Turisté i celé rodiny

Trhy už včera dopoledne navštívilo dost lidí. Mezi nimi byli i cizinci, nechyběly i celé rodiny. „Chodíme sem každý rok, trhy jsou moc pěkné. Koukneme se tu po formičkách a pak si dáme něco k jídlu,“ řekla Jana Jandová (56) z Kladna, kterou doprovodila její dcera Nikola (28) s vnukem Eyazem (2).

Kolik co stojí?

Langoš 45 Kč; trdelník 50 Kč; klobása 70 Kč; svařák 45 Kč; punč 40 Kč; horká medovina 60 Kč; čaj 20 Kč; levandulový Švihák 50 Kč; jmelí 25 Kč.

Kdy otevřou další?

Tylovo náměstí od 23. listopadu

Náměstí Republiky od 25. listopadu

Václavské náměstí od 1. prosince

Staroměstské náměstí od 1. prosince

Anděl od 24. listopadu

Náměstí U Svatého Jiří od 23. listopadu

Fotogalerie
20 fotografií