„S městskou částí Prahy 7 jsme domluvení na tom, že jakmile schválí odsvěření pozemku, na kterém se daný úsek chodníku nachází, pozemek magistrát opraví,“ uvedl tiskový mluvčí magistrátu hl. m. Prahy Vít Hofman. Jelikož se pozemek se „závadovým“ chodníkem má vyskytovat na problematickém místě, kde se člení zodpovědnost mezi více správců, je řešení jeho situace o to problematičtější a zdlouhavé.

Stavem chodníku se zaobírá zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský (SZ). „O stavu chodníku, který vede z východní strany na Letenskou pláň, víme, snažíme se jej řešit,“ uvedl pro Blesk.cz. Zdůraznil při tom, že městská část Prahy 7 na blízké kultivaci chodníku domluvila s magistrátem již před Vánoci. „Sám za sebe doufám, že na jaře bude chodník opraven tak, aby vyhovoval kolemjdoucím.“

Historická louže

K nepříznivému stavu si často přisazují i uživatelé sociální sítě Facebook. Mnozí z nich, ať už místní, anebo bývalí studenti tamního gymnázia, pamatují na léta mládí, kdy se skrz zdejší kaluže proháněli. Louže tam byla, už když jsem tam chodila v letech 1968–1971 na gympl/SVVŠ. Je to kaluž historická,“ píše na Facebooku paní Olga.

Fotogalerie
11 fotografií