Zabruslit si zájemci na Letnou budou moci přijít každý den od 9 do 21 hodin. Podle magistrátu bude kluziště o rozměrech 40 krát 20 metrů po setmění osvětleno.

„V příštích třech letech chceme Pražanům nabídnout podobný model kluziště jako loni. Bruslaře bude čekat kulturní program, reprodukovaná hudba, stánky s občerstvením a také půjčovna bruslí. Vstup do areálu bude pro návštěvníky zdarma. S provozem kluziště počítáme od prosince do února. V závislosti na počasí a na zájmu Pražanů může být provoz prodloužen či zkrácen,“ uvedl náměstek Petr Dolínek.

Ski park na Vypichu

Zdarma přístupný bude i Ski park. Ten město nově »postaví« na Vypichu, který má vyšší nadmořskou výšku a průměrná teplota je zde o 3 °C nižší než v Chuchli. Tam si na své přijdou zase běžkaři. Okruh bude mít délku minimálně jeden kilometr a šířku čtyři až šest metrů. Výška umělého sněhu by měla být 40 až 50 centimetrů.

„Vypich je dobře dostupný městskou dopravou. Máme v plánu běžkařský okruh po dobu nejméně 10 týdnů. Vstup bude samozřejmě zdarma a půjčovna běžek pro děti z pražských škol a seniory také,“ vysvětlil Dolínek.