„V ulici Kralupská zasahujeme u převráceného popelářského vozu, hasiči na místě ochlazovali výfukové potrubí,“ potvrdila událost redakci Blesk.cz mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Při převrácení popelářského vozu se poničila dvě další auta. Podle informací Aktu.cz je možné, že k události došlo vlivem chybné manipulace s vozem. Pracovníci vysypávali popelnice, přičemž všichni tři z auta vystoupili.

Vůz se následně pravděpodobně vlivem špatného zabrzdění rozjel, zdemoloval a odstrčil zaparkovaný osobní automobil a karavan a převrátil se do zahrady rodinného domu. Policisté zjistili, že řidič popelářského vozu byl pod vlivem drog, řekl Aktu.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

„Muž, ročník narození 1980, utrpěl lehké poranění horní končetiny a po ošetření byl převezen do vojenské nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranářů Jana Poštová. 

„Tato ojedinělá a politováníhodná událost je nyní v šetření policie. Do konce vyšetřování nebudeme situaci více komentovat,“ uvedl ve svém vyjádření tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

Podívejte se na místo události:

Video
délka: 01:53

Auto popelářů se na Bílé Hoře v Praze 6 převrátilo na zahradu. Aktu.cz

Fotogalerie
12 fotografií