Řidič, kterého náhodný svědek vytáhnul z Vltavy v centru Prahy, chtěl spáchat sebevraždu. Pro Blesk.cz to potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk. Muže museli resuscitovat, po ošetření ho odvezli do nemocnice v Motole. Tam ale kauza neskončila, protože zde měl být pacient agresivní na personál. Přivolaná policie proto muže eskortovala do psychiatrické léčebny.

Kriminalisté současně potvrdili, že psychicky labilní muž nechal ve svém bytě tři malé děti do věku 10 let. Z volně nepřístupného místa bydliště je vysvobodili hasiči, děti by se v současnosti měly nacházet v péči babičky.

K nehodě, po které auto kompletně skončilo pod hladinou Vltavy, došlo před desátou hodinou večer. Jeden z lidí, kteří celou událost viděli, neváhal pro řidiče do řeky skočit. Šoféra si poté převzali zdravotníci, kteří ho převezli do nemocnice.

Na místě zasahovali také potápěči pražských hasičů. Podle serveru Aktu.cz do řeky unikaly pohonné hmoty z havarovaného vozu, takže bylo nezbytné použít norné stěny. „Potápěči prověřili, zda se v potopeném vozidle nenacházejí další lidé a připravili automobil pro vytažení na břeh. Pomocí jeřábu bylo vozidlo následně vytaženo a předáno policii,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Podívejte se, jak zásah na Smíchově vypadal:

Video
délka: 02:48.15

Na Smíchově skončilo auto ve Vltavě, lovili ho potápěči pražských hasičů. Aktu.cz

Fotogalerie
22 fotografií