V 11 hodin protestní jízda přinesla první komplikace v dopravě, a to v ulicích Lipská a Aviatická ve směru do centra. „Policisté v této souvislosti řešili několik protiprávních jednání řidičů, kdy při těchto kontrolách museli brát maximální zřetel na zachování plynulosti silničního provozu,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Na akci dohlíželo několik desítek policistů. Ti podle nárazově některé vybrané úseky krátkodobě uzavírali a dopravu odkláněli. Situace v okolí letiště se uklidnila kolem 13. hodiny.

Taxikářům vadí, že konkurenční firma Uber nemá taxikářskou koncesi, auta nejsou evidovaná jako vozy taxislužby a nemají taxametry.

Krnáčová nepochodila

Na Ruzyni dopoledne dorazila i pražská primátorka Adriana Krnářová (ANO), která chtěla vyjednávat s taxikáři, aby od protestu a blokády na silnici upustili. Ti se přemluvit ale nenechali. Praha podle Krnáčové nemůže vytvářet zákony pro celou ČR.

Protest přinesl komplikace v MHD. Autobusy musely jezdit oklikou. Byť byl pražský dopravní podnik domluvený, že pro rychlejší přepravu cestující využije letištní plochu, ani to cestu z Terminálu 3 na Terminál 1 a 2 neurychlilo. Řidiči totiž museli čekat na povolení letiště.

Cestující, kteří nechtěli dlouho čekat v autobusech se dokonce vydali po svých, aby stihli z Prahy odletět včas.

Fotogalerie
20 fotografií