Hlavní město Česka opravdu učarovalo majiteli restaurace Castle Praha v Soulu v Jižní Koreji. Ten se rozhodl a kus ze stověžaté Prahy si odvezl domů. Ale žádný troškař to není. Rozhodl se rovnou pro dominantu Staroměstského náměstí, a to Staroměstskou radnici s orlojem a věží. Ale nebojte, neodvezl ji tak úplně, jen v populární čtvrti Honge nechal postavit její věrnou kopii.

Podívejte se na video z místa:

Video
délka: 01:24
360p

V jihokorejském Soulu mají věrnou kopii Staroměstské radnice, orloje a věže. Prague Morning

V restauraci Castle Praha, která jako by z okna vypadla Staroměstské radnici, podávají českou kuchyni. Nabízí v ní guláš, svíčkovou a třeba také vepřo, knedlo, zelo. „Nabízíme naše vlastní pivo, které si vaříme v České republice,“ doplnil pro Prague Morning tamní šéfkuchař.

České centrum

Na stejné adrese, jako je restaurace, se nachází už čtyři roky České centrum, které se snaží nejen Korejcům přiblížit českou kulturu. „Hlavním cílem Českého centra je ještě více prohloubit zájem korejské veřejnosti o Česko, kam z Korejské republiky směřuje ročně na 130 tisíc turistů,“ uvedl tehdejší velvyslanec České republiky v Korejské republice Jaroslav Olša jr.

Fotogalerie
18 fotografií