Po zavedení nových předpisů by v Praze neměly vznikat zbytečné podchody a nadchody, místo kterých se mají upřednostňovat bezbariérové přechody. Každá nová nebo rekonstruovaná silnice v Praze, která je široká 12 nebo více metrů, by měla být osázená stromořadím.

„Vliv PSP je výrazně znát například při přípravě územních studií rozvojových lokalit, jako jsou třeba Bubny. Namísto solitérních domů vzniknou nové čtvrti. V takových lokalitách předpisy výrazně pomáhají,“ uvedl Ondřej Boháč. Kromě Bubnů je podobná situace také na Smíchově, kde se má také objevit celá další čtvrť.

Předpis ovlivňuje i budoucí výstavbu ve vilových čtvrtích metropole. Pokud například někdo u rodinných domků bude chtít postavit šestipodlažní objekt, nedostane k tomu povolení. Pražské stavební předpisy možná po roce fungování budou čekat drobné změny, ale na jejich konkrétní určení je podle ředitele IPR ještě příliš brzy.

Jednou z plánovaných nových čtvrtí v Praze je zmiňovaný Smíchov City. Podívejte se, jak se k němu vyjádřil architekt:

Video
délka: 01:02

Architekt Boris Redčenkov představuje, jak se změní současné Smíchovské nádraží po začátku projektu Smíchov City. Tadeáš Provazník