Nájezdovou rampu na Libeňský most, která by mohla zmizet, měli dělníci odstranit už v rámci plánované přestavby tohoto přemostění přes Vltavu. Kvůli citlivosti celého záměru rekonstruovat tuto stavbu však k zahájení prací stále nedošlo. Odborníci v těchto měsících ještě provádějí sérii zkoumání toho, jak vlastní oprava proběhne. Dílčí výsledky těchto měření v nejbližší době podle Technické správy komunikací (TSK) nebudou veřejnosti známé.

„Pozemky pod rampou patří developerské společnosti a částečně na ně zasahují některé objekty plánované v rámci rozsáhlého rezidenčního projektu. Vlastní rampa je v majetku hlavního města. Stavebník rezidenčního projektu požádal o povolení odstranění rampy a v současné době probíhá příslušné správní řízení. Jeho výsledek není možné předjímat,“ upřesnil celou situaci mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Finální řešení v nedohlednu

V současnosti je stále nejasné, jak se k celé situaci kolem Libeňského mostu postaví památkáři. O případné památkové ochraně této stavby totiž dosud nepadlo rozhodnutí, původně navržené řešení proto podle magistrátu není možné považovat za definitivní. „Ani rozhodnutí o konečné podobě dopravního a stavebního řešení Libeňského mostu nebylo stanoveno a jeho termín je obtížné odhadnout,“ dodal Vít Hofman.

Podívejte se na aktuální dopravní řešení nájezdů na Libeňský most z Prahy 8:

Video
délka: 01:21.47

Z Libeňského mostu v Praze má zmizet jedna nájezdová rampa. Může ustoupit části developerského projektu. Daniel Vitouš

Pokud uváděná nájezdová rampa z Voctářovy ulice skutečně zmizí, pro řidiče to po této trase bude znamenat krkolomnou cestu, během které podjedou zmiňovaný most, na světelné křižovatce odbočí doprava, kde se Štorchovou ulicí dostanou opět pod Libeňský most a teprve poté dorazí na druhý nájezd.

„Nemůžeme jakkoliv ovlivnit rozhodnutí o případném odstranění rampy. Nicméně tato akce by mohla dopravní situaci v této lokalitě zhoršit, proto vyžadujeme opatření, aby se řidičům jejich cesta do Holešovic co nejméně zkomplikovala,“ uvedl k situaci starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD). Ten se pro Blesk.cz vyjádřil v tom smyslu, že je v plánu jednání na ose městská část – magistrát – developer, po kterém bude o budoucích záměrech investora jasněji.

Prohlédněte si fotografie oblasti u Libeňského mostu, které se možná změna týká:

Fotogalerie
12 fotografií