Zastupitelstvo hlavního města Prahy se na svém posledním zasedání před letními prázdninami věnovalo také otázce tří návrhů na změnu územního plánu v Dolních Chabrech. K projednávání této otázky došlo už v minulých měsících, ale tehdy zastupitelstvo přesunulo rozhodnutí na později.

Dva návrhy čekají

Ani v současnosti to ale nevypadá, že by záležitost měla získat rychlé řešení jedním či druhým směrem: došlo sice na zamítnutí jednoho ze tří návrhů, další dva ale zůstaly „u ledu“.

„U dvou návrhů na změnu územního plánu v Dolních Chabrech nebylo přijato žádné usnesení. Neprošel návrh na zamítnutí, ani návrh na přerušení a ani návrh na schválení,“ potvrdila redakci Blesk.cz informaci pražská radní Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ).

Skutečnost, že uváděné návrhy nemají žádné usnesení, znamená, že v současnosti zůstane věc na magistrátu otevřená. Podle radní Kolínské se magistrát chystá vést s radnicí Dolních Chaber dialog o tom, co se situací dál dělat. „Radnice navrhovala přerušení pro další jednání. Toho fakticky tím, že se nic neschválilo, dosáhla,“ upřesnila Petra Kolínská.

Sousední Kobyliská ulice by měla pojmout nárůst dopravní zátěže.
Sousední Kobyliská ulice by měla pojmout nárůst dopravní zátěže.
Autor: Redakce Blesk.cz

Další jednání zastupitelstva magistrátu je podle rozpisu v plánu až v polovině září, zastupitelé se tedy opět sejdou až po letních prázdninách. V tuto chvíli je nejisté, jestli už tou dobou bude jasno a obyvatelé Dolních Chaber se tak ve druhé polovině roku konečně dozvědí, jak to bude v jejich okolí v budoucnu vypadat.

Nechtějí masivní výstavbu

Obyvatelé z Chaber dlouhodobě volají po lepší dopravní obslužnosti a zajištění adekvátního volného místa ve zdejších vzdělávacích zařízeních. Do té doby lidé z místního zájmového spolku Za lepší Chabry odmítají jakoukoliv větší výstavbu. Starosta Dolních Chaber Miroslav Malina (Volba pro Chabry) se už v minulosti nechal slyšet, že žádná masivní výstavba se v městské části v tuto chvíli nepřipravuje a radnice řeší pouze individuální stavby.

Dolní Chabry katastrálně spadají do území obvodu Prahy 8. Tady nedávno nedaleko Ládví zkrášlili zdejší podchod a lidé se už nemusejí bát temného prostředí. Podívejte se, jak místo nově vypadá:

Video
délka: 00:46
720p 480p 360p 240p

Podchod u tramvajové zastávky Štěpničná v novém: krášlí ho umělecké dílo. Daniel Vitouš