Letos chce radnice začít výměnou bazénu, který je ve špatném stavu. Následovat bude příprava projektové dokumentace pro další modernizaci.

Podle místostarosty Prahy 3 pro investice Ivana Holečka (ČSSD) bude postup prací záviset i na tom, jak se žižkovské radnici bude dařit shánět peníze. Na letošní modernizaci bazénu získali dotaci od magistrátu.

Sportovní areál Pražačka provozuje společnost SARAP, která patří radnici. Návštěvníkům nabízí mimo jiné krytý bazén, tělocvičnu, hřiště na fotbal, atletiku nebo volejbal a tenis.

Studii, na základě které chce Prahy 3 areál rozvíjet, nechala radnice připravit loni. Navrhovala dvě varianty, z nichž radnice preferuje tu dražší.

„Rozdíl mezi variantami je hlavně v rozsahu budovaného rozvoje, kdy preferovaná varianta navrhuje rozšířit stávající budovy o technické zázemí a vnitřní parkoviště automobilů,“ píše se v radními schváleném dokumentu.

Studie ve dražší variantě navrhuje odstranit i současnou administrativní budovu. Cenu odhaduje dokument na 91 milionů korun bez DPH, levnější varianta by vyšla na 76 milionů bez DPH.

Podle studie trpí areál v současnosti řadou problémů. Jde například o špatnou propojenost jednotlivých sportovišť, nedostatečné parkování či malé množství rekreačních prvků, jako jsou dětská hřiště, bistra nebo půjčovny sportovního vybavení.

Fotogalerie
8 fotografií

VIDEO: Bazén v Podolí slavil předloni 50 let. Zažil i to, že princeznu Dianu odtud vyhodili z bazénu

Video
délka: 01:38.92

Podolí slaví 50 let: Princeznu Dianu z bazénu vyhodili. Matěj Smlsal, Jan Jedlička