Na Karlově náměstí bude dopravce vyměňovat všechny tři eskalátory. Provede tu rovněž sanační práce a práce na elektrických rozvodech. Zahájení výměny je naplánováno na říjen, práce potrvají do července příštího roku. Stanice Karlovo náměstí bude přístupna pouze z Palackého náměstí. Podchod na Karlově náměstí ale bude nadále průchozí.

V případě stanice Náměstí Republiky budou moci cestující využít vstup od Masarykova nádraží. Rovněž tady bude podchod ve směru na náměstí Republiky průchozí. Stejně jako v případě Karlova náměstí také tady budou vyměněny všechny tři eskalátory a opravena elektrozařízení. Vstup bude uzavřen od letošního prosince do srpna příštího roku.

Video
délka: 01:04
1080p 720p 360p

Doprava v Praze začátkem prázdnin komplikovala život mnoha lidem. Tadeáš Provazník

V srpnu bude kvůli výměně eskalátorů uzavřen vstup do stanice metra B Anděl ve směru k Andělu. Stanice bude přístupná pouze z oblasti Na Knížecí. Přesné datum ještě není známo. Omezení potrvá zhruba do dubna 2018. Oprava eskalátorů vyjde na 225 milionů korun.

Dopravní podnik provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. Zároveň je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10 tisíc lidí. Praha dotuje podnik více než deseti miliardami korun ročně.

Fotogalerie
23 fotografií