Takový případ se jen tak nevidí, zvláště ne v Praze 14. Jen od pondělí do čtvrtka posledního červnového týdne tu strážníci chytili 18 opilých mladistvých, ale partu mladých školáků s lahvemi rychlých špuntů nepamatují. U zásahu byl přítomen i redaktor Blesk.cz.

„Byl to náš poslední den, co jsme mohli strávit společně jako třída. Po předávání vysvědčení jsme se šli rozloučit na společný oběd i s některými učitelkami. Postupně (už bývalí) spolužáci odcházeli, až nás zbylo jen pár,“ popisují společně. Strážníci totiž byli přesvědčeni, že skupinku nachytají s lahvemi alkoholu.

Video
délka: 02:28.69

Policisté kontrolovali mladistvé, jestli nepopíjejí alkohol. Letošní rok byl ale klidnější oproti těm minulým. Tadeáš Provazník

„Chtěli jsme si to pořádně užít, když to byl náš poslední den spolu. Většina vrstevníků se šla někam opít, ale my si to chtěli pořádně užít a hlavně pamatovat. A tak jsme si koupili dětské šampaňské a šli na tubus metra,“ pokračují dále. Ihned po příchodu mužů zákona se ale zarazili a čekali, co se stane. Strážníci se ale rozesmáli a sami byli překvapeni, že taková parta slušných lidí se v dnešní době najde.

Nejlepší rozhodnutí

Podobně to popsali i samotní mladiství. „Po chvíli si to k nám mířili dva policisté ještě s nějakými pány. I když jsme nedělali nic špatného, tak jsme byli docela vystrašeni. Nakonec jsme se s policajty zasmáli a nafotili fotky pro redaktory. Byl to nečekaný, ale dobrý zážitek. Sice jsme byli asi jediní deváťáci, co pili nealkoholické nápoje, ale my si to užili nejlíp a nejvíc, jak jsme mohli,“ zakončují své vyprávění.

Právě alkohol u mladších 18 let je v Praze dlouhodobým problémem, proti kterému se snaží policie zasahovat. Konec školy a prázdniny bývají kritické, jelikož mladí mají spoustu volného času. Minulý rok se takto parta 14letých dětí nestyděla otevřít si lahev vína přímo na lavičce na Václavském náměstí.

„Praha 14 bývá v tomto ohledu kritická a v posledních měsících se počet mladistvých s alkoholem zvyšuje. Jen minulý týden jsme v této městské části řešili 18 podnapilých dětí,“ dodává mluvčí městské policie Jan Čihák.

Podívejte se na fotky ze služby s hlídkou městské policie:

Fotogalerie
32 fotografií