Pro městskou policii je poslední školní den vždy časem, kdy se zaměřuje na opilé mladistvé. Důvodů je hned několik, jelikož v posledních letech nacházeli i silně opilé dívky, kterým nebylo ani patnáct let. Oslavovaly tak vysvědčení a zároveň začátek prázdnin. 

Nejinak tomu bylo i letos. Už v průběhu týdne měli strážníci v okrajových částech Prahy práce až nad hlavu. Jen od pondělí do čtvrtka takto řešili 18 opilých dětí na Černém Mostě. „Každý rok patří poslední červnový týden k těm nejkritičtějším, co se týče alkoholu u mladistvých, proto dopředu avizujeme zvýšené počty kontrol,“ popisuje mluvčí městské policie Jan Čihák.

Video
délka: 02:28.69

Policisté kontrolovali mladistvé, jestli nepopíjejí alkohol. Letošní rok byl ale klidnější oproti těm minulým. Tadeáš Provazník

Střízlivý pátek

Letošní rok se však obešel bez větších problémů. I když po celé Praze strážníci prováděli velké množství kontrol, do osmé hodiny večerní nalezli pouze tři případy mladistvých, kteří byli pod zanedbatelným vlivem alkoholu. V Praze 6 tři mladíci nadýchali 0,12, 0,18 a 0,18 promile alkoholu. Seděli s dalšími lidmi v parku, kteří však byli starší osmnácti let, a podle svých slov se k nim tito nezletilí pouze přidali.

Překvapením byl pro strážníky Černý Most, který dlouhodobě patří mezi místa, kde děti pijí alkohol ve velkém. Při několika kontrolách však byli všichni střízliví a pouze jeden mladík se rozhodl pro útěk, z celé zbylé party však nebyl nikdo, kdo by měl v dechu jakékoli množství alkoholu. „My ho neznáme, asi se prostě bál policie. Nic jsme nepili,“ komentovali jeho útěk „kamarádi“.

Fotogalerie
33 fotografií