Vlaky z metropole na Kladno a letiště pojedou částečně pod povrchem. Cesta nejspíš povede dvěma jednokolejnými tunely pod pražskými Střešovicemi.

„Varianta tunelů je sice dražší, ale umožní začít stavět bez komplikací spojených s vlastnictvím nemovitostí, které leží blízko současné trati. Řešení těchto záležitostí by mohlo stavbu zdržet klidně i o deset let. Modernizace trati Praha – Kladno s odbočkou na letiště může zásadně přispět ke snížení automobilové a autobusové zátěže Prahy 6. Kromě rychlého a komfortního spojení totiž nabídne i přes tisíc nových míst na záchytných parkovištích po celé délce trasy,“ uvedla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ).

V dalších směrech železnice na Kralupy nad Vltavou, Nymburk, Kolín, Benešov a Beroun vedou dvoukolejné elektrizované tratě, na Kladno je to však v současnosti stále pouze jednokolejka pro motoráky. Podle magistrátu však odtud denně do Prahy dojíždí 20 tisíc lidí.

Cílem projektu je také v tomto směru vytvořit dvoukolejnou železniční trať, na které vznikne šest nových zastávek. Cesta na letiště z centra se zkrátí na 27 minut a odpadne nutnost přestupovat.