„Náhodou jsem potkal Františka Skálu v jedné kavárně a byl zrovna rozlícen, že se jednání s městem nějak táhne a že už to asi vzdá,“ rozvyprávěl se Kobza o Prastánku. Tehdy měl Skála, který stánek navrhl, vše rozjednané s jiným provozovatelem.
„Já mu naznačil, že by mě to samozřejmě zajímalo. No a mezitím to onen provozovatel vzdal, že je to příliš nejisté, a tak mi to nabídl, jestli to nechci zkusit,“ prozradil kavárník. Nebýt této promluvy by stánek pravděpodobně ani nevznikl. Provoz Prastánku ale není natrvalo. Užít si jej na Malostranském náměstí můžete do začátku září. 

Nejen Prastánek

A jak se Skála poznal s Kobzou? „Já dělal před kavárnami DJ, takové tančírny, a Franta Skála tam chodil se svoji ženou tancovat. Po otevření Café V lese jsem se zmínil, že bych tam chtěl mít kříž, jako ve správné vesnické hospodě v 19. století. On mi dlouhodobě zapůjčil svůj kříž s chorošem. Jeho děti mi také výrazně pomohly s interiérem Café V lese,“ vysvětloval, že za sebou mají s umělcem delší historii.
A na co se můžete v průběhu léta těšit? Například na folklorní mejdlo – Obyčejná cimbálovka, v srpnu možná symfonický orchestr, občasné procházky po Malé Straně a její paměti – např. po hospodách, kde sedával Josef Topol, Egon Bondy. Prastánek má amplion, takový rozhlas, s kterým si bude Kobza s hosty hrát. Kobza by chtěl také oslovit Oldřicha Kaisera, aby nám naživo přečetl něco ze Švejka, kterého celého načetl pro Český rozhlas.