„Osm osobních automobilů a jeden nákladní se srazily na D11. Provoz na dálnici D11 za Prahou omezila nehoda dvou kamionů. Kamion vjel na dálnici D11 do protisměru a havaroval, u Prahy se tvořily kolony.“ To je výčet nehod jen ze 3. a 9. května tohoto roku. A právě kvůli nebezpečnosti úseku mezi Horními Počernicemi a Jirny projde tato část dálnice rozsáhlou rekonstrukcí.

„Tristní situaci na D11 před Prahou je nutné co nejdříve změnit. Poslední úsek dálnice je opravdu v nevyhovujícím stavu. Velmi často jsou tam nehody a s tím i spojené dlouhotrvající zácpy,“ říká pro Blesk.cz europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se již opakovaně obrátil na ministra dopravy a Ředitelství silnic a dálnic s prosbou o zahájení rekonstrukce úseku. 

Podívejte se na video jedné z nehod na daném úseku:

Video
délka: 01:51

Na dálnici D11 se srazilo několik aut, řidiči stáli v 10 kilometrů dlouhé koloně. Aktu.cz

„Nedávno mi ministr Dan Ťok (ANO) v dopise potvrdil, že byl dokončen proces EIA a v návaznosti na tuto skutečnost může nyní Ředitelství silnic a dálnic zahájit přípravné práce spočívající ve zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí na ty části modernizace, které jej budou vyžadovat,“ sděluje dále Zdechovský.

Opravy už příští rok

Rekonstrukce nejkritičtějších částí dálnice jsou naplánovány na rok 2018, modernizace bude zahájena v roce 2020 a bude obsahovat i rozšíření současných čtyř pruhů dálnice na šest, aby se snížila možnost nehod kamionů.

„Ještě před realizací záměru komplexní modernizace se však ukazuje jako nezbytné přikročit k opravě současného nevyhovujícího technického stavu komunikace. Zahájení této rozsáhlé opravy je v současné době naplánováno na rok 2018. Po celou dobu opravy by v předmětném úseku měl být zachován provoz v režimu 2 plus 2 jízdní pruhy, což platí i pro následnou komplexní modernizaci,“ vysvětluje záměry svého rezortu ministr dopravy Dan Ťok (ANO).

„Zahájení realizace této komplexní modernizace předpokládá ŘSD momentálně k roku 2020. Kromě faktického rozšíření budou postaveny protihlukové stěny i nové části odvodňovacího systému,“ doplňuje ministr Ťok.

Podívejte se na fotky nehod na daném úseku:

Fotogalerie
39 fotografií