Devadesát procent. Takto početná skupina dotázaných obyvatel Prahy a Středočeského kraje vyzdvihuje důležitost dokončení Pražského okruhu, které má dopravou zatěžované metropoli přinést tolik potřebnou úlevu.

Stejně početná skupina označila nutnost provádět důslednou opravu stávajících silnic a chodníků. Přesně 84 procent dotázaných se shodlo na tom, že je nezbytné, aby docházelo k rozšiřování pražského metra.

„Názory drtivé většiny Pražanů a Středočechů jasně ukázaly směr, kterým by se měla doprava v Praze a okolí vydat. Je zřejmé, že dostavba Pražského okruhu, který staví stát, je pro lidi opravdu velmi důležitá. Nesmíme přestat pracovat a musíme ji dotáhnout. Připravuji také dostavbu Městského okruhu, který podle mého názoru Praha nutně potřebuje,“ uvedl k tématu náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Podle něj je také důležité, aby se Praha držela dalšího rozvoje kolejové dopravy v Praze, čímž by mohlo dojít k přesunu lidi z aut na koleje ještě ve větší míře. V tomto směru by mohly napomoci nové tratě, zastávky nebo další rozvoj parkovišť P+R.

„Na tom všem už teď pracuje řada odborníků, chci, aby se začaly věci skutečně hýbat. Výzkum také jasně ukazuje, že si lidé přejí, aby se investovalo více peněz do oprav silnic a chodníků. Už nyní ale do jejich oprav dáváme nejvíc peněz v historii, v loňském roce se povedlo sehnat přes 3 miliardy korun,“ dodal k průzkumu, který v rámci projektu realizovala společnost Median, Petr Dolínek. Své názory předalo celkem 2200 účastníků.

Jak to vypadá ve vozovně Žižkov? Podívejte se na reportáž v tomto díle Selfie z Prahy:

Video
délka: 06:52
1080p 720p 480p 360p 240p

Jak vypadá místo, kde spí tramvaje! A lachtan v pražské zoo předvedl strhující show Matěj Smlsal, David Vaníček, Hudebnibanka.cz