„To, že jsme zatroubili se panu řidiči evidentně nelíbilo, takže na ten popud vystrčil ruku z okénka a začal nás vybržďovat. To trvalo až do ulice Osadní a pak následně do ulice U Průhonu, kde zastavil uprostřed silnice a chtěl si to jít s námi vyřídit,“ popsal řidič hasičů Jan Schamberger.

Video
délka: 02:13.23

Řidič Porsche „hodil myšku“ hasičů, když na něj zatroubili, začal je vybržďovat. Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy, David Malík

Případem se zabývá policie. Agresorovi za volantem bouráku tak hrozí tučná pokuta a to, že si nějakou dobu do auta nesedne. „Ze záběru kamery je zřejmé, že se řidič při předjíždějícím manévru chová bezohledně a prioritně nedodržuje dopravní značení, kdy hasiče předjíždí přes plnou čáru, zároveň omezí, jak hasiče, tak protijedoucí vozidlo. Zároveň ani nepoužije například ani znamení o změně směru jízdy,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„Řidiči hrozí sankce až do výše deseti tisíc korun a zároveň zákaz řízení motorových v rozmezí od půl do jednoho roku,“ dodal Hulan.

Fotogalerie
4 fotografie