V pondělí 3. dubna vyjížděla hlídka do ulice 28. pluku v Praze 10, kde si kolemjdoucí všimla muže a ženy, kteří vyběhli z domu a utíkali pryč. Vzápětí z toho samého domu vyšel nevidomý muž a volal o pomoc, že byl právě okraden.

Policisté po příjezdu na místo kontaktovali poškozeného, který jim řekl, že byl právě okraden. Jelikož jim nemohl poskytnout popis pachatelů, vzali do auta svědkyni a začali pátrat po okolí. Ta na Kodaňské ulici na zastávce MHD poznala podezřelou ženu, kterou pak policisté zadrželi. Spolupachatele se vypátrat nepodařilo.

Policie pátrá také po ženě, která ukradla muži 250 tisíc korun:

Video
délka: 00:06

Po podezřelé ženě pátrá pražská policie, mohla ukradnout muži čtvrt milionu. Policie ČR - Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy

„Při prošetřování případu policisté zjistili, že se zadržená osmadvacetiletá žena nejprve na ulici nakontaktovala na nevidomého muže a pod záminkou, že ho převede přes přechod pro chodce, se ho pokusila okrást. To se jí však nepodařilo a na scénu nastoupil její kumpán,“ popisuje mluvčí policie Jan Daněk.

Zloděj pak za poškozeným vběhl do domu a řekl mu, že se ho právě nějaká žena pokusila okrást a ať si zkontroluje peníze. To poškozený udělal, a když si kontroloval peněženku, tak mu z ní pachatel vytrhl hotovost ve výši dva tisíce korun a utekl.

„Kapsářka má bohatou trestní minulost a v současné době je odsouzena k podmíněnému trestu za kapesní krádeže. I z tohoto důvodu je stíhána vazebně a hrozí jí až tříletý pobyt za mřížemi,“ doplňuje Daněk.