Poslední březnový den došlo v Praze 13 k „velké zaječí loupeži“. Pravděpodobně jako velikonoční dekoraci umístili zaměstnanci nákupního centra na stojan u výjezdové závory velkého plyšáka. Jeden z řidičů na místě zastavil, popadl hračku a odjel s ní pryč.

Video
délka: 01:28.75
Video se připravuje ...

Muž unesl velikonočního zajíčka a hrozí mu vězení. „Byl jsem v tíživé situaci,“ kál se Daniel Vitouš

Netrvalo dlouho a policisté podle záběrů bezpečnostních kamer zloděje dohledali, zjistili jeho telefonní číslo a zavolali mu. „Policistka se v rámci telefonátu ještě nestihla ani představit, když jí muž na druhé straně oznámil, že přesně ví, proč mu policistka volá, zajíce že má ještě ve vozidle a určitě ho v nejbližší době přiveze na policejní služebnu,“ prozradil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

V pondělí 10. dubna muž na policejní stanici i s plyšákem skutečně dorazil. Vyšetřovatelům vysvětlil, že šlo o zkrat, který způsobila jeho tíživá životní situace. Podle informací Blesk.cz se potíže muže měly týkat komplikací ve vztahu.

„Jednatřicetiletý muž svého jednání litoval, nicméně i tak mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, neboť krádeží způsobil škodu přesahující 14 tisíc korun,“ dodal Tomáš Hulan.

Fotogalerie
8 fotografií