Václav Peričevič, majitel Laury, papouška nechává často proletět na volno v parku na Palmovce - mezi místními je žlutomodrý papoušek známý. Už se i stalo, že mu i sama utekla venku z klece, vždycky se ale vrátila. Až do úterý... „Bojím se, že ji někdo ukradl. Nálezci jsem ale připraven dát odměnu," uvedl na Facebooku.

Video
délka: 00:17.17

Papoušek Laura se šel prolétnout a nevrátil se: Majitel se bojí krádeže Facebook

Není možné, aby ji od včerejšího dne nikdo neviděl, protože když uletí, vždycky si někam sedne a řve. Navíc ji místní znají, sdílí to spousta lidí na sociálních sítích, hledají i média,“ popsal situaci zoufalý muž. Příspěvek o pátrání po Lauře sdílelo na Facebooku více jak 1 600 lidmi. A pátrání se vyplatilo. „Laura je doma. Předem s obrovským uznáním a obrovskou pokorou vám chci všem poděkovat. To, co jste včera a dnes předvedli je opravdu neuvěřitelné a jen a jen díky takové masovosti  se Laura našla a je to zásluha vás všech,“ nadšeně prohlásil majitel papouška.

„Jen v rychlosti, byla samozřejmě na Palmovce a samozřejmě zavřená v bytě. Jen díky pozornosti Pavla Cahlíka, který si toho všiml jsem se obával nejhoršího. Nový »majitel« ji zcela zjevně a zcela jednoznačně nechtěl vrátit, takže proběhla strkanice, trochu řevu, trochu výhrůžek (nejednalo se zjevně o občany ČR )ale s dobrým koncem,“ napsal nakonec.