Radnice se ptá obyvatel na další rozvoj areálu pravidelně. „Jako hlavní problém označili lidé sníženou bezpečnost pohybu chodců a bruslařů v obousměrném úseku dráhy,“ uvedla radnice Prahy 6. Zvažuje proto, že by dráha byla jednosměrná a protažena severním okrajem parku kolem Tomanovy ulice, chodník by zachovali.

Obyvatelé by uvítali také nové veřejné toalety, více parkovacích míst či okruh pro výuku začátečníků. V ten by se mohl proměnit okruh u obchodního centra nebo by mohl vzniknout ve východní části u tenisových kurtů.

Několik oprav

„Zde se dlouhodobě nabízí možnost vybudování zázemí pro návštěvníky parku včetně herních ploch a prvků pro děti. Možnosti využití prostoru jsou však dosud blokované nevýhodnou nájemní smlouvu,“ dodala radnice. Jedné nájemní smlouvy se Praha 6 na Ladronce zbavila. Před dvěma lety vypověděla smlouvu nájemci restaurace, nově ji provozuje městská společnost SNEO.

První etapa rekonstrukce parku skončila v roce 2004, stála 74 milionů korun. V září 2005 se po opravách otevřela usedlost, kterou v 90. letech obývali squatteři, proměněná v kulturně-společenské centrum. V parku vznikl asfaltový okruh pro in-line bruslení s délkou 3,4 kilometru.

Na Ladronce se pořádá i Ladronkafest, podívejte se, jak vypadá:

Video
délka: 00:19.22

Trojskoky na skákacích botách Michaela Lišková

Další 69 milionů investovala radnice v letech 2009 a 2010, projekt byl podpořený 46 miliony z evropských fondů. Areál se rozšířil směrem k Vypichu, přibylo 1500 metrů bruslařských drah včetně malého okruhu u obchodního centra a vznikl podchod pod sousední Kukulovou ulicí. U usedlosti přibyla hřiště na volejbal a petanque a vyhlídka.

Fotogalerie
3 fotografie