Záchody, které se nacházejí v podchodu směrem na zastávky autobusu, byly dříve také špinavé. „Když jsem tu začala v roce 2014 pracovat, nacházely se v žalostném stavu. Pak se tu dalo vymalovat, vše jsem vygruntovala,“ popsala pro pořad Blesk.cz Selfie z Prahy zaměstnankyně WC Jaroslava Dolejšová.

U vchodu, kde platíte pět korun, vás vítají postavičky z čokoládových vajíček. Můžete si nabídnout také bonbony. Všude jsou kytky, voní to tu. Do pisoárů i záchodových mís pořizuje Jaroslava dezinfekční kuličky.

„Každý, kdo sem přijde, tak chválí. A třeba mi dá při odchodu i dvacku,“ říká. A lidé sem chodí i přímo za Jaroslavou, aby si s ní popovídali. „Přijdou pozdravit, jsou na mě hodní. Jeden pán říkal: Heleďte, až odejdu, tak ve frontě čeká už další, aby s vámi pohovořil,“ směje se.

Jaroslava si ale i vytrpí. Třeba když jí sem dřív chodili narkomani, kteří byli schopní zavřít se v kabince i na čtyři hodiny. Teď už feťáky pozná a vůbec je sem nepustí. Stejně tak smradlavé bezdomovce.

Nejvíc ale Jaroslavu štvou zloději. „Lidi kradou jako straky, hlavně dezinfekční kuličky z pisoárů a mís, na které už přitom předtím někdo močil. Někdy zmizí už po půl hodině,“ stěžuje si. Záchody jsou otevřené každý den od 6 do 21 hodin.

Na reportáž z příjemných záchodů se podívejte v tomto díle zpravodajské show Selfie z Prahy. Uvidíte i netradiční vilovou čtvrť, která vyrostla na hradbách:

Video
délka: 07:30
1080p 720p 480p 360p 240p

Netradiční čtvrť v Praze, která stojí na hradbách! A krásné WC, kam si lidé chodí pokecat Matěj Smlsal, David Vaníček

Všechny díly Selfie z Prahy najdete ZDE!