Hráči ze sedmi základních škol v Praze 13 mají za sebou 18 týdnů dlouhou pouť za pohárem v minigolfu.

„Nebudu vás zdržovat, chtěl bych poděkovat za účast a také organizátorům. Celkový počet dětí je neuvěřitelný a jsem rád, že se to povedlo a snad se i zapíšeme do Guinessovy knihy. Budu rád, když to tímto neskončí a najdete si i čas na hraní minigolfu tady nebo v Centrálním parku a budete se mu věnovat i nadále,“ řekl na akci David Vodrážka, starosta Prahy 13.

Video
délka: 00:25
1080p 720p 480p 360p 240p

Největšího turnaje v minigolfu se zúčastnilo 1766 žáků základních škol v Praze 13. Tadeáš Provazník

Turnaj to byl vypjatý až do konce. U poslední jamky se shromáždilo asi 50 dětí, které podporovaly své favority. Vše se však neslo ve velice kamarádském duchu. Akci čeká jako bonus zápis do Guinessovy knihy rekordů s tím, že se jedná o první zápis tohoto druhu, proto bude rekord označen za ustavující a všechny další podobné turnaje budou poměřovány s tímto rekordem.

Video
délka: 00:45
1080p 720p 480p 360p 240p

Proslov starosty městské části Praha 13, Davida Vodrážky Tadeáš Provazník

„Hráli jste nádherně, když jsme to připravovali, tak jsem si říkal, jak to asi bude vypadat a mezi vámi jsou opravdoví talenti. Já věřím tomu, že pro spoustu z vás to dneska začne a budete se mu věnovat více. V tomto sportu je Česko velice úspěšné, zvláště v juniorské kategorii. Budu se těšit, když se tu znovu uvidíme třeba na letošním juniorském mistrovství konaném v České republice,“ doplnil Tomáš Navrátil.

Turnaje se zúčastnili žáci obou stupňů základních škol Trávníčkova, Mezi Školami, Bronzová, Mládí, Mohylová, Klausova a Kuncova. Ty také přišlo podpořit několik desítek dalších spolužáků, kteří vytvořili při turnaji skvělou atmosféru až do poslední jamky.

Fotogalerie
24 fotografií