Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

Lyžovat můžete i v okolí Prahy. Máme 5 tipů, kam na sjezdovku

/
 • Na sjezdovku v Mnichovicích se dostanete po dálnici D1 za 20 minut.
  25. ledna 2017 ● 05:00

  Jste z Prahy a nebaví vás dojíždět za lyžováním několik hodin na hory? Nemusíte, připravili jsme pro vás tipy, kam to máte na lyže nejblíž. Ski-areály se totiž nacházejí i nedaleko hlavního města. Do jednoho se dostanete dokonce autobusem pražské integrované dopravy.

 • 1.

  Areál Chotouň

  Do Chotouně se dostanete z Prahy přímo autobusem.
  Autor: Lyžařský areál Chotouň

  Asi 20 kilometrů od metropole najdete lyžařský areál Chotouň, kam se můžete dostat dokonce i příměstským autobusem. Přímo ke sjezdovce vás doveze linka 444, která navazuje na autobusy z pražského Smíchova či Budějovické.

   

  Pokud preferujete jízdu autem, máte možnost v areálu zaparkovat dokonce zadarmo. Na svahu můžete vyzkoušet čtyři vleky – jeden 300 metrů dlouhý, druhý 280 metrů, pro děti je tu dětský vlek o délce 120 metrů a lyžařský 50metrový pás pro nejmenší. Sjezdovky jsou vhodné jak pro začínající, tak pokročilé sportovce.

   

  Lyžovat v Chotouni můžete každý den do 21 hodin. Za celý den zaplatíte 350 korun, děti 300 Kč.

 • 2.

  Monínec

  Nedaleko Prahy najdete dokonce i sedačkovou lanovku.
  Autor: Ski-areál Monínec

  Lyžařské středisko Monínec, které leží asi 60 kilometrů od Prahy, nabízí vyžití i pro nejnáročnější lyžaře. Areál najdete v oblasti, které se přezdívá Česká Sibiř.


  Monínec vás překvapí dvěma červenými sjezdovkami o celkové délce 1800 metrů, vyzkoušet můžete i hotelovou sjezdovku. Pro snowboardisty, kteří se nebojí adrenalinu, je k dispozici také snowpark.


  Celý den lyžování vás vyjde na 510 korun, děti na 405. Otevřeno je denně od 9 do 16 hodin. I Monínec nabízí návštěvníkům večerní lyžovačku, a to od 18 do 21 hodin.

 • 3.

  Mnichovice u Prahy

  Na sjezdovku v Mnichovicích se dostanete po dálnici D1 za 20 minut.
  Autor: Ski-areál Mnichovice

  Pokud vás opravdu tlačí čas a nemáte rádi cestování, tak se vydejte na sjezdovku v Mnichovicích na Šibeničním vrchu.


  Dostanete se sem za 20 minut po dálnici D1, když vyjedete u Mirošovic. 200metrový svah je vhodný hlavně pro děti a začátečníky. Středně dobří lyžaři mohou vyzkoušet zase sjezdovku Bobeš, kam jezdí vlek typu poma.


  Ve všední dny zde mají otevřeno od 14 do 18 hodin (jen pozor, 26. 1. vlek z důvodu odstávky elektřiny nejezdí), v sobotu pak od 10 do 17 a od 18 do 21, v neděli od 10 do 17 hodin. Za celodenní lyžování o víkendu tu zaplatíte 250 korun, v pracovní dny pak o 100 méně.

 • 4.

  Konopiště

  Dokonce i nedaleko zámku v Konopišti je sjezdovka.
  Autor: jiskra-benesov.cz

  Pokud právě neholdujete obrovským sjezdovkám, tak můžete navštívit malý lyžařský areál v Konopišti nedaleko Benešova.


  Ten zahrnuje sjezdovku o délce 300 metrů, na jejíž vrchol vás doveze poma s názvem Ferda či malý 50metrový vlek pro děti Žofie. Pokud nemáte zrovna chuť na sjíždění kopců, můžete využít i zdejší běžkařský okruh.


  Lyžovat tu můžete o víkendech od 9 do 19 hodin, ve všední dny pak od 13 do 19 hodin. Za celodenní lyžování o víkendu zaplatíte 250 korun, v týdnu vás jeden den na lyžích vyjde na 190 korun.

 • 5.

  Příbram

  Za lyžovačkou můžete vyrazit i do Příbrami.
  Autor: pribramzije.cz

  Přibližně hodinu cesty to trvá do ski-areálu v Příbrami. Ten najdete v těsné blízkosti silnice, jež vede od Milína právě do města Příbram. Sjezdovka zde měří 320 metrů a vlek, který váz doveze nahoru, je typu poma. Vedle něj se nachází i krátký cvičný svah pro děti s lanovým vlekem.

   

  Na příbramském areálu je zajímavé to, že se nachází přímo uprostřed mapy pro orientační běh. Díky tomu se tu konal v březnu roku 2011 historicky první závod v orienťáku na sjezdovkách.


  Za jednu jízdu tu zaplatíte 15 korun, děti 10. Můžete si za 240 korun koupit i 200 bodů, přičemž za jednu jízdu se vám odečte 10 bodů.

   

  Kam na lyže? Vydejte se za pár korun do Tyrolských Alp

  Na lyže z Prahy? Žádný problém, do hodiny jste u vleku!

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy