„Městská část nikdy nedala souhlasné stanovisko. V roce 2013 městská část zásadně nesouhlasila s velikostí záměru,“ řekl dnes starosta David Vodrážka (ODS). Nelíbí se mu ani nový záměr s nižším počtem bytů. Stavebnímu úřadu Prahy 13 podle něj ale nezbylo podle platných zákonů nic jiného než dát souhlasné stanovisko.

Podle architekta Martina Hlaváčka ale investor koupil obchodní centrum v roce 2011, kdy měl příslib radnice, že tam bude přístavba možná. Podle něj zástavba volných míst uvnitř města odpovídá aktuálním Pražským stavebním předpisům.

215 místo 303 bytů

Projekt původně počítal s byty pro zhruba 720 obyvatel, nově navrhuje stavebník 500. Na 215 bytů počítá s 254 novými parkovacími místy, což také lidé kritizují. Domy totiž vzniknou na ploše současných parkovišť obchodního centra.

Lidem se nelíbí zátěž způsobená stavbou, chybí jim také občanská vybavenost pro nové obyvatele postavených bytů, například místa ve školkách. Za největší problém považují nárůst počtu aut v ulicích. Nesouhlasí ani městský Institut plánování a rozvoje, kterému vadí neřešení zeleně a veřejných prostor.

Investorem kritizované stavby jsou společnosti Lužiny Alfa a Lužiny Beta, které většinově vlastní firma City West Investors sídlící v Londýně. Společnost má už třetí variantu objektu. První navrhovala dvě patnácti- a šestnáctipodlažní budovy, druhá jednu nižší a druhou až s 26 podlažími.