Plánovaná evakuace IKEM se ruší! Pacienti si mohou oddychnout, parovod zabezpečen. Děkuji všem zúčastněným za skvělou spolupráci,“ uvedl Ludvík na svém twitterovém účtu. 

 

Jsem velmi rád, že se podařilo nalézt náhradní řešení,“ uvedl Herman. Podle něj technici a dělníci od pátečního odpoledne zjišťovali rozsah poškození teplovodního potrubí. V sobotu se ukázalo, že se prasklina nezvětšuje a je možné ji zajistit ocelovou záplatou.

Od nedělního rána pak na teplovodním potrubí usilovně pracoval tým specialistů, kterému se okolo poledne podařilo opravu úspěšně dokončit. Díky tomu nebude pondělní evakuace stovky pacientů nutná a provoz IKEM nemusí být dále omezen,“ doplnil ředitel. Kompletní oprava potrubí se uskuteční až v letních měsících.

Opravu potrubí zajišťovala firma Termonta Praha, která je dceřinou firmou Pražské teplárenské, jež dodává do nemocnice teplo. Podle šéfa prodeje tepla z Pražské teplárenské Pavla Maďara se na místě ještě dělají dokončovací práce.

Rozsah kompletní opravy bude podle něj záležet na požadavcích IKEM, protože potrubí je v jeho vlastnictví. Variantou podle Maďara je, že by se vyřízlo poškozené potrubí v délce jednoho až dvou metrů a nahradilo novým.

Nemocnice, která se specializuje na transplantace, evakuaci naplánovala v pátek poté, co v potrubí, které do IKEM přivádí teplo, objevila trhlinu.

Asi 100 pacientů měli rozvézt do tří pražských nemocnic. Zhruba třicítka nemocných, která leží na oddělení ARO či jednotce intenzivní péče, měla v IKEM zůstat.

Fotogalerie
4 fotografie