„Propadla se kanalizační vpusť v otevřeném jízdním pruhu pro autobusy. Poškozená vpusť je v místě, které jsme neopravovali po červencovém propadu,“ sdělil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.

Od neděle jezdí po objízdné trase autobusové linky 136, 152, 177, 182, 183, 195 a 375. V úterý by se ve směru od Proseka měly vrátit na Vysočanskou ulici, v opačném směru budou stále používat objížďku. Stejně jezdily autobusy od poloviny října, kdy byla estakáda po červencovém propadu částečně zprovozněna.

Práce na opravě kanalizace v délce téměř 400 metrů potrvají do prosince příštího roku. Škody jdou podle PVK do desítek milionů korun.

Vozovka na estakádě se propadla kvůli prudkému dešti v úrovni autobusové zastávky Nad Jetelkou. Voda tam vymlela pod vozovkou kavernu a následně se zbortilo několik metrů zděné odpadní stoky.

Takzvaná Vysočanská estakáda, která překonává převýšení několik desítek metrů, byla vybudovaná v roce 1967. Podle měření intenzity dopravy z loňského roku po ní projede více než 6000 aut a autobusů denně.

Podívejte se, jak to na estakádě vypadá teď a jak to vypadalo po propadu:

Fotogalerie
10 fotografií